Hotel Lotus 5

Destinácia: Egypt » Hurghada » Hurghada

*****
Hotel Lotus 5
Hotel Lotus 5 Hotel Lotus 5 Hotel Lotus 5
Hotel Lotus 5 Hotel Lotus 5 Hotel Lotus 5


Termín: od 23.10.2018 do 30.10.2018 - 8/7 dní/nocí Kód zájazdu: 850519
letecká
Doprava: letecká
Strava: all Inclusive
Kód termínu: 33001617
Cena od: 509,00 €
+ príplatky od: 175,00 €

Typ dovolenky: Pobytové zájazdy, Poznávacie zájazdy, Pobytovo-poznávacie, Plavby


Hotel Lotus 5   *****      Zobrazit podrobnosti
bazén
ÚVOD:

INFORMÁCIE O ZÁJAZDE

Hurghada - Luxor - Karnak - Údolie kráľov - Edfu - Kom Ombo - Asuán - Philae -Asuán - Hurghada


Harmonogram počtu strávených nocí podľa zvoleného miesta odletu je nasledovný:

Odlet z Bratislavy: odlet každý utorok, prvé 2 noci v Hurghade, vo štvrtok odchod do Luxoru a nalodenie,  4 noci/ 5 dní na lodi podľa programu, posledná noc opäť v Hurghade.

Odlet z Prahy:  odlet každú stredu, prvá noc v Hurghade, vo štvrtok odchod do Luxoru a nalodenie,  4 noci/ 5 dní na lodi podľa programu, posledné 2 noci opäť v Hurghade.

 

Program zájazdu plavby loďou s odletom z Bratislavy:

1. deň: odlet do Hurghady

Odlet z Bratislavy podľa odletového plánu leteckej spoločnosti, prílet do Hurghady, transfer do hotela (podľa vybranej kategórie), ubytovanie.


2. deň: Hurghada

Voľný deň pri Červenom mori, prípadne možnosť zakúpenia lokálnych fakultatívnych výletov.


3. deň: Hurghada - Luxor - Karnak - Luxor

Skoro ráno odchod do Luxoru. Bývalé hlavné mesto Horného Egypta (vtedy známe ako Weset) a jedno z najvýznamnejších náboženských centier starovekého sveta je v dnešných časoch bez akejkoľvek nadsázky najkrajšie múzeum pod holým nebom. Luxor je Nílom predelený na dve časti, Východný breh a Západný breh, ktoré v minulosti symbolizovali život a smrť. Východný breh sa postupne rozrástol na moderné mesto, ktoré si zachovalo bujnú zeleň, tradičný bazár a fantastický výhľad na Níl a okolie Západného brehu, kde sa okrem iného nachádzajú Údolie kráľov a Údolie kráľovien a zádušné chrámy.

Po príchode do Luxoru Vás čaká obed na lodi. V popoludňajších hodinách nasleduje prehliadka východného brehu Nílu - chrámové komplexy v Karnaku a Luxore. Večera a nocľah na lodi.

 

4. deň: Luxor - Údolie kráľov

Po raňajkách navštívite Údolie kráľov, v ktorom boli pochovaní najvýznamnejší panovníci a šľachtici starovekého Egypta. Súčasní Egypťania ho nazývajú Biban el Muluk, čo v preklade znamená "Brána kráľov“ a spoločne so zvyškom Thébskej nekropole, bolo zaradené na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Nasleduje prehliadka chrámu kráľovnej Hatšepsut, ktorá sa nechávala zobrazovať ako muž - faraón a bola jednou z mála doložených kráľovien Egypta. Ďalšou zastávkou sú Memnonove kolosy, ktoré boli súčasťou chrámu faraóna Amenhotepa III. Jedna legenda vraví, že od poškodenia zemetrasením v roku 27 pred Kristom, jedna zo sôch vydávala vždy za rozbresku zvláštne zvuky. Po oprave sochy v roku 193-211 však už zvuky nikto nepočul. 
Nasleduje prehliadka dielne na výrobu alabastru a neskôr prehliadka Údolia kráľovien, ktoré sa nachádza blízko Údolia kráľov a nájdete tu hrobky kráľovien, princov, princezien a mnohých šľachticov či významných osobností Novej ríše. Azda najkrajšia hrobka tejto epochy patrí kráľovnej Nefertari, milovanej manželke Ramesseho II., ktorá je bohato zdobená a fresky sú dobre zachované.

Po obede plavba loďou proti prúdu Nílu, večera a nocľah na lodi.

 

5. deň: Edfu - Kom Ombo - Asuán

Ďalší deň začneme v Edfu, ktoré bolo prekvitajúcim mestom staroveku. Dnes je tu najvýznamnejším monumentom chrám boha Hora, ktorý Egypťania postavili na oslavu jeho zrodenia a štúdia posledných okamžikov procesu dnes známeho ako evolúcia. Horov chrám v Edfu je druhý najväčší v krajine a jeden z najkrajších a najzachovalejších chrámov Egypta. Počiatok starovekého chrámu sa datuje do doby približne v druhom prechodnom období, ale o jeho rekonštrukciu a novodobý vzhľad sa zaslúžili najmä Ptolemajovci. Celá výstavba trvala 180-200 rokov. Starovekí gréci ho pomenovali Apolónopolis Manga, keďže stotožňovali Hóra s Apolónom. Ďalším elementom chrámu bol Nílometer, dôležitý pre meranie hladiny rieky a predpovedanie intenzity každoročných záplav, životne dôležitých pre Egypt.
Na Níle, asi 48 km južne od Edfu nájdeme ruiny chrámu Kóm Ombo, skoršie známeho ako Pa Sobek, alebo Panstvo Sobeka, boha s podobizňou krokodýla. Už od staroveku sa tu okrem pevnosti nachádzal aj chrám zasvetený oslave polarity a duality prítomnej všade vo svete, ktorý bol orientovaný ku Alfa Centauri, hviezde južnej oblohy, ktorá oznamovala východ slnka počas zimnej rovnodennosti. Rozdelený na polovicu bol zasvätený Sobekovi a Hórovi, ako dvom extrémom na ceste k dokonalosti človeka. Sobek, stojaci na začiatku tejto cesty symbolizuje ignoranciu a animálnosť. Naopak Hór na konci tejto cesty symbolizoval osvietenie a koniec zdokonaľovania ľudskej duše.

Nasleduje presun do Asuánu. Večera a nocľah na lodi.

 

6. deň: Asuán - Philae - Asuán

Doobeda je voľný program, počas ktorého budete mať možnosť návštevy skalných chrámov v Abu Simbel alebo Núbijskej dediny vo forme zakúpenia fakultatívneho výletu. Po návrate na loď nasleduje obed a v popoludňajších hodinách nasleduje prehliadka ostrovného chrámu vo Philae, ktorý je zasvätený bohyni Eset (Isis). Philae znamená ostrov alebo kopec nad vodou, ktorý sa objavil v dobách boha Ra. Bolo jedným z posledných miest v Egypte, kde sa sústredili kňazi uctievajúci starodávny kult. V 20. storočí zmizol ostrov na dne Asuánskej priehrady. Vďaka fondom UNESCA bol chrám kameň po kameni rozobraný a znovu postavený na ostrove Agilkija, ktorý bol upravený do tvaru pôvodného ostrova. Pôvodná orientácia chrámu bola tak isto zachovaná. 

Potom budete mať možnosť si pozrieť nedokončený obelisk kráľovnej Hatšepsut v staroegyptskom lome, či  absolvovať romantickú plavbu felukou, z ktorej možno pozorovať nádhernú panorámu Asuánu – obe vo forme fakultatívneho výletu.  Večera, nocľah na lodi.

 

7. deň: Asuán - Hurghada

Voľný program v Asuáne s možnosťou fakultatívnych výletov. V dopoludňajších hodinách odchod do oblasti Hurghady, ubytovanie v hoteli, večera, nocľah.

 

8. deň: Hurghada - Bratislava

Raňajky (v prípade skorého ranného odletu je potrebné zajednať raňajkový balíček na recepcií hotela večer vopred, s čím Vám po oslovení radi pomôžu naši delegáti), transfer z hotela na letisko a odlet späť do Prahy.

 

Upozornenie: Zmena programu vyhradená. Minimálny počet účastníkov pre realizáciu zájazdu je 6 osôb.

 

V cene zájazdu je zahrnuté: Letecká doprava v turistickej triede vrátane letiskových a bezpečnostných poplatkov, ubytovanie a stravovanie podľa programu (3 noci v hoteli v Hurghade s All inclusive, v prípade okruhu 5 * v 5 * hoteli, 4 noci s plnou penziou na lodi ), služby česky alebo slovensky hovoriaceho sprievodcu, miestny sprievodca, transfery autobusom, prehliadky podľa programu vrátane vstupov, povinné poistenie cestovnej kancelárie v zmysle zákona.

 

V cene zájazdu nie je zahrnuté: Odporúčaný príplatok za cestovné (bakšiš), nepovinné príplatky: komplexné cestovné poistenie klientov, poplatok za víza (možno kúpiť u nás vopred, alebo priamo na letisku po prílete)


Informácie o programe s odletom z Prahy nájdete TU:


LOKALIZÁCIA:
Hurghada - Luxor - Karnak - Údolie kráľov - Edfu - Kom Ombo - Asuán - Philae -Asuán - Hurghada

PLÁŽ:
-

UBYTOVANIE:

3 noci v hoteli v Hurghade podľa zvolenej kategórie 5* so službami all inclusive

4 noci na lodi kategórie 5* s plnou penziou


STRAVOVANIE:
all inclusive v hoteli v Hurghade (raňajky, obedy večere, snacky, alko/nealko nápoje) / plná penzia na lodi (raňajky, obedy, večere)

MOŽNOSTI VYŽITIA:

spoznávanie najvýznamnejších pamiatok starovekého Egypta, spojené s plavbou po rieke Níl, ktorá bola tradičným spôsobom cestovania už v staroveku

možnosť dokúpenia extra fakultatívnych výletov (mimo oficiálny program)

možnosť odpočinúť si pár dní aj pri pobreží Červeného mora

ODPORÚČAME:
milovníkom starovekého Egypta, klientom, ktorí radi trávia dovolenku aktívne a radi spoznávajú miestnu kultúru a históriu


Popis:

Zájazd ľoďou po Egypte.

 

Kalkulácia zájazdu:

Hotel Lotus 5:
ajax kalkulace
 

Nezáväzná objednávka:

Hodnota musí byť vyplnená.
Hodnota musí byť vyplnená.
Neplatný tvar emailu.
Hodnota musí byť vyplnená ve formátu +421xxxyyyzzz bez mezer.
rokov. (Vek v čase skončenia zájazdu.)